Ogłoszenia 25 Sierpnia 2019 r.

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

 1. Jutro, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. Niech ten dzień będzie dla nas dniem dziękczynienia składanego Bogu za to, że dał narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę, jak mówi kolekta mszalna tego dnia.

  1. W przyszłą niedzielę, 1 września, 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za wszystkich poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945 o godz. 9.30.

  2. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  3. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania i Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny. Informacje na temat tych Mszy św. podamy w przyszłą niedzielę.

  4. Wszystkich naszych parafian i korzystających z duszpasterstwa w naszym kościele informujemy, że Ks. Łukasz Mroczek, po czteroletniej posłudze, decyzją Władzy Archidiecezjalnej z dniem 25 sierpnia br. zostaje zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i oddelegowany do pracy na innej placówce. Dziękujemy Mu za Jego pracę, trud i wszelkie dobro, które wniósł w życie naszej wspólnoty. Jednocześnie życzymy, aby w nowym miejscu swojej pracy nieustannie odczuwał na sobie Boże błogosławieństwo, wsparcie Ducha Św. i opiekę Matki Najświętszej. Księże Łukaszu serdeczne „Bóg zapłać” i „Szczęść Boże”.
   Jednocześnie Władza Archidiecezjalna nowym wikariuszem naszej parafii mianowała Ks. Jerzego Jastrzębskiego. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitości łask Bożych oraz asystencji Ducha Św. w posłudze tym, do których został posłany. Jednocześnie prosimy o życzliwe przyjęcie, aby pośród nas czuł się jak w rodzinie. Księże Jerzy „Szczęść Boże”.

  5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.