Ogłoszenia 08 Września 2019 r.

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

 1. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.

  1. Wypominki w piątek, 13 września, o godz. 18.00 i o 18.30 Msza św. za zmarłych z wypominek.

  2. W sobotę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii Krzyża i konsekrację bazyliki, w której były przechowywane. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.30.

  3. 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod krzyżem”. Główne uroczystości odbędą się na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka.
   Ordynariusz diecezji włocławskiej, biskup Mering, która współorganizuje to wydarzenie, zapraszając wszystkich, zwrócił uwagę, że krzyż jest w pasji Chrystusa punktem centralnym i to wokół niego dzieją się najważniejsze rzeczy. Podczas modlitwy “Polska pod krzyżem” uczestnicy spotkania będą prosić o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych, a również dla ojczyzny. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu.
   Nasza Parafia organizuje wyjazd na to spotkanie w sobotę 14.09. o godz. 7.00. Zbiórka przed kościołem o 6.45. Powrót około 22.00. Koszt 60,00 zł. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii.

  4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.