Ogłoszenia 22 Września 2019 r.

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

 1. W środę, 25 września, Wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. Za Jego pośrednictwem polecajmy Bogu wszystkie problemy naszej Stolicy.

  1. Cech Krawców i Rzemiosł Włókienniczych m.st. Warszawy, któremu patronuje Św. Michał Archanioł, bardzo serdecznie zaprasza wszystkich do naszego kościoła w przyszłą niedzielę, 29 września, na godz. 9.30, na Mszę św. z okazji 639 lat istnienia Cechu. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże Ks. Bp Rafał Markowski.

  2. W niedzielę, 6 października, po Mszy św. o godz. 9:30 zapraszamy na pierwszą po wakacjach zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów. Bardzo prosimy, aby dzieci i młodzież na tę zbiórkę przybyli z rodzicami. Zapraszamy także wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej, średniej, a także dorosłych mężczyzn, którzy pragną służyć Bogu przy ołtarzu.

  3. Młodzież ze szkół średnich, która w tym roku szkolnym, pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w niedzielę, 6 października, na Mszę Świętą o godz. 12:00, a po niej na spotkanie organizacyjne.

  4. W miesiącu październiku podczas nabożeństw różańcowych dla dzieci i młodzieży (wtorki i czwartki) planujemy zorganizować konkursy, a na zakończenie nabożeństw w dniu 31 października jest zaplanowany Bal Wszystkich Świętych. Prowadząc przygotowania poszukujemy dobrodziejów, którzy są gotowi ufundować nagrody na zakończenie nabożeństw różańcowych i nagrody na Balu Wszystkich Świętych. Jeśli ktoś jest nam gotowy pomóc w zakupie nagród to prosimy o kontakt z ks. Jerzym, wikariuszem tutejszej parafii.

  5. Od dnia 7 października rozpoczyna się w naszej parafii „Kurs Zacheusza”, czyli cykl wykładów i warsztatów z Katolickiej Nauki Społecznej. Jeśli chcesz twardo stąpać po ziemi, a zarazem ufnie patrzeć w niebo i szukasz odpowiedzi na pytanie „Jak żyć w zgodzie z wiarą w pracy, wśród znajomych i w życiu publicznym?”, to zapisz się na „Kurs Zacheusza”, który poprowadzi Wspólnota Emmanuel. Cały kurs to 10 spotkań. Wykład inauguracyjny wygłosi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz. Więcej informacji na plakatach, u ks. Jerzego oraz na stronie internetowej Wspólnoty Emmanuel.

  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć też najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.