Ogłoszenia 29 Września 2019 r.

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

 1. We wtorek, 1 października, rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach. Dzieci i młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) zapraszamy szczególnie na różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Prosimy, aby dzieci zapisywały na serduszkach wykonane dobre uczynki, wrzucały je do koszyczka pod ołtarzem, a na zakończenie nabożeństw w każdy wtorek i czwartek będą losowane specjalne nagrody. W każdy wtorek i czwartek będzie to różaniec pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe i przy dźwiękach muzyki odkrytej na tym wizerunku. Zachęcamy do takiego sposobu odmawiania różańca tym bardziej, że w tym roku mija 60-lat od chwili kiedy Polska została zawierzona Matce Bożej z Guadalupe. Na zakończenie nabożeństw w dniu 31 października jest zaplanowany Bal Wszystkich Świętych.

  1. Czwartek - 3 października to pierwszy czwartek miesiąca. Z inicjatywy Sióstr Felicjanek, w każdy pierwszy czwartek miesiąca, począwszy od października, w naszym kościele w godzinach 15.30 – 18.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar Eucharystii, modlić się w intencji kapłanów, zakonników i zakonnic, a także o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Serdecznie zapraszamy na to wspólne trwanie na adoracji przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

  2. W pierwszy piątek miesiąca, 4 października, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Ponieważ katechetki i bardzo duża grupa dzieci wychodzi ze szkoły dopiero po godz. 17.00, dlatego dzieci na Mszę pierwszo piątkową zapraszamy na godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 18.00.

  3. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 października, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  4. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  5. W niedzielę, 6 października, po Mszy św. o godz. 9:30 zapraszamy na pierwszą po wakacjach zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów. Bardzo prosimy, aby dzieci i młodzież na tę zbiórkę przybyli z rodzicami. Zapraszamy także wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej, średniej, a także dorosłych mężczyzn, którzy pragną służyć Bogu przy ołtarzu.

  6. Młodzież ze szkół średnich, która w tym roku szkolnym, pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w niedzielę, 6 października, na Mszę Świętą o godz. 12:00, a po niej na spotkanie organizacyjne.

  7. Od dnia 7 października rozpoczyna się w naszej parafii „Kurs Zacheusza”, czyli cykl wykładów i warsztatów z Katolickiej Nauki Społecznej. Jeśli chcesz twardo stąpać po ziemi, a zarazem ufnie patrzeć w niebo i szukasz odpowiedzi na pytanie „Jak żyć w zgodzie z wiarą w pracy, wśród znajomych i w życiu publicznym?”, to zapisz się na „Kurs Zacheusza”, który poprowadzi Wspólnota Emmanuel. Cały kurs to 10 spotkań. Wykład inauguracyjny wygłosi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz. Więcej informacji na plakatach, na ulotkach rozłożonych na stoliku, u ks. Jerzego oraz na stronie internetowej Wspólnoty Emmanuel.

  8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.