Ogłoszenia 13 Października 2019 r.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

 1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 18.00. Dzieci i młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) zapraszamy szczególnie na różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Jest to różaniec pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe i przy dźwiękach muzyki odkrytej na tym wizerunku.

  1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprasza na koncert Dnia Papieskiego, transmitowany w TVP 1, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17.00. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie Fundacji www.dzielo.pl
   Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnych młodych pochodzących z ubogich rodzin. Ta inicjatywa, prowadzona od wielu lat przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia", to tzw. "Żywy pomnik" wdzięczności, dziś już świętemu, Janowi Pawłowi II za całe jego życie.

  2. W środę, 16 października, 41 rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  3. W sobotę, 19 października br. przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana warszawskiej Solidarności. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Warszawskim Żoliborzu. Szczegóły na plakacie.

  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  5. Diecezja Łowicka informuje, że w Łowiczu, przy parafii Dobrego Pasterza został nowo otwarty Dom Pogodnej Starości. Zainteresowanych odsyłamy do ulotek wyłożonych na stoliku z tyłu kościoła.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.