Ogłoszenia 20 Października 2019 r.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym Kościół powszechny obchodzi 90 Światowy Dzień Misyjny i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. W tym roku pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na poczesnym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada na wezwanie Chrystusa do głoszenia Ewangelii całemu stworzeniu.

  1. We wtorek, 22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. To kolejna okazja dla nas do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele, codziennie w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 18.00. Dzieci i młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) zapraszamy szczególnie na różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Jest to różaniec pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe i przy dźwiękach muzyki odkrytej na tym wizerunku.

  3. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców przygotowujące do I Komunii św. w przyszłą niedzielę, 27 października, o godz. 16.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.

  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  5. Pod chórem można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.