Ogłoszenia 10 Listopada 2019 r.

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie". Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, które 9 lipca 2019 r. obchodziło osiem lat istnienia. Niestety to nie jest dobry czas, aby świętować, ponieważ wg najnowszego raportu ONZ, ponad połowa mieszkańców tego kraju (7 mln ludzi) głoduje. Nieprzerwanie w Sudanie Południowym trwa katastrofa humanitarna. Wesprzyjmy Sudańczyków naszą modlitwą, a także ofiarami, które można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

  1. Jutro, 11 listopada, 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy jednak, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Dlatego zachęcamy do nieustannej modlitwy w intencji Ojczyzny. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Państwa do naszego kościoła, w dniu dzisiejszym, na koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Musikana wraz z zespołem instrumentów dętych blaszanych po Mszy św. o godz. 18.30.

  2. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

  3. Zaproszenie Księdza Kardynała na obchody Święta Niepodległości:

   Umiłowani Diecezjanie!

   Zapraszam Was w poniedziałek, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.

   O godzinie 9.00, w obecności najwyższych władz państwowych, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzać Bogu losy Polski i całego narodu. W czasie Eucharystii zostanie zapalona historyczna Świeca Niepodległości.

   O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert Boże, coś Polskę, nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych.

   Świętowanie zakończymy o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości w Świątyni i naszych domach oraz Mszą Świętą z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.

   Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, prosząc jednocześnie o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

   † Kazimierz Kardynał Nycz

   Arcybiskup Metropolita Warszawski