Ogłoszenia 17 Listopada 2019 r.

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

  1. Dwa lata temu, Papież Franciszek, na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił, że w każdą XXXIII niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. W tym roku ten Dzień obchodzimy po raz trzeci – pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19). W swoim Orędziu na ten Dzień papież Franciszek napisał: „Słowo Boże ukazuje, że biedni to ci, którzy nie mają tego, co konieczne do życia i zależą przez to od innych. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa”. Pomyślmy, w jaki sposób możemy pomóc konkretnemu człowiekowi potrzebującemu.

    1. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent.

    2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

    3. Za tydzień, w niedzielę 24.11.2019 r. ks. Jerzy zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Najpierw spotkamy się na Mszy Św. o godz. 18:30, a po niej bardzo ważne spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.

    4. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.