Ogłoszenia 01 Grudnia 2019 r.

Pierwsza Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. RORATY w naszym kościele będą odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na Roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej. Podejmijmy również osobiste postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.

  1. W najbliższy czwartek, 5 grudnia, na godz. 19.30 Ks. Jerzy wraz ze Wspólnotą Emmanuel zapraszają na spotkanie modlitewne kandydatów do bierzmowania wraz rodzicami oraz wszystkich, którzy pragną uwielbić Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

  2. W pierwszy piątek miesiąca, 6 grudnia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Dzieci, które nie będą na roratach zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 18.00.

  3. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 grudnia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  4. W przyszłą niedzielę, II Adwentu, tj. 8 grudnia br., będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie to także XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  5. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary na paczki można także wpłacać na konto parafii, odliczając to od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Od przyszłej niedzieli przed ołtarzem MB Szkaplerznej będzie wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  6. Pod chórem są do nabycia opłatki wigilijne, kartki świąteczne, ozdoby bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin i domów dziecka.

  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich.