Ogłoszenia 22 Grudnia 2019 r.

Czwarta Niedziela Adwentu

 1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu. We wtorek, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby w tym dniu, zgodnie z tradycją wigilijną, powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 15.00 i 18.30. Ostatnie Roraty w naszym kościele o godz. 6.30.

  1. Obchody Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00. Pół godziny wcześniej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii. Pozostałe Msze św. w dniu Bożego Narodzenia w porządku niedzielnym.

  2. W środę, 26 grudnia, Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym. Tradycyjnie ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na KUL.

  3. Pod chórem są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne, sianko, kartki świąteczne, ozdoby Bożonarodzeniowe i świece Caritas.

  4. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”, rozpoczniemy 7 stycznia 2019r. „Kolęda” w naszej parafii rozłożona jest na dwa lata. W tym roku pragniemy odwiedzić rodziny w domach, w których nie byliśmy w ubiegłym roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów. Podobnie jak to było w ubiegłych latach, do współudziału w „Kolędzie” zaprosiliśmy Ojców Franciszkanów duszpasterzujących na terenie naszej parafii. Prosimy traktować ich jak swoich.
   Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00. Program „Kolędy” będziemy podawać sukcesywnie od przyszłej niedzieli.

  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze, świąteczne numery czasopism katolickich. Są to numery podwójne, dlatego też ich cena jest podwojona. W „Niedzieli” jest dodatek w postaci kalendarza ściennego na rok 2020 ze zdjęciami kard. Stefana Wyszyńskiego i płyta z kolędami w wykonaniu Golec Orkiestra.