Ogłoszenia 29 Grudnia 2019 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. We wtorek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie roku 2019 o godz. 18.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

  1. W środę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to święto obowiązujące, tzn., że w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku.

  2. W pierwszy piątek miesiąca, 3 stycznia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  3. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 stycznia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  4. W przyszłą niedzielę, 5 stycznia, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjno-różańcowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  5. W przyszłą niedzielę, 5 stycznia, w naszym kościele o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu naszej scholii i orkiestry. Serdecznie zapraszamy na to wspólne kolędowanie.

  6. Jak już informowaliśmy, 7 stycznia (wtorek), rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”. Przypominamy, że „Kolęda” w naszej parafii rozłożona jest na dwa lata. W tym roku pragniemy odwiedzić rodziny w domach, w których nie byliśmy w ubiegłym roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów.
   Podobnie jak w ubiegłych latach, w „Kolędzie” biorą udział Ojcowie Franciszkanie duszpasterzujący na terenie naszej parafii. Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.

   Program „Kolędy” na pierwszy tydzień przedstawia się następująco:

   • Wtorek 7.I. – ul. Zamenhofa 4 i 8
   • Środa 8.I. - ul. Andersa 13 oraz Nowolipki 2 i 2a
   • Czwartek 9.I. – ul. Andersa 15 oraz Anielewicza 3/5 i 4
   • Piątek 10.I. - ul. Anielewicza 2