Ogłoszenia 05 Stycznia 2020 r.

Druga Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

 1. Dzisiaj o godz. 17.00, w naszym kościele, Koncert Kolęd w wykonaniu naszej scholii i orkiestry. Serdecznie zapraszamy na to wspólne kolędowanie.

  1. Również dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o godz. 18.00.

  2. Jutro, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.30; 9.30; 11.00 z udziałem dzieci; 12.00 i 18.30. Poświęcenie kadzidła i kredy podczas każdej Mszy św.

  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia 2020 roku, już po raz 12, o godz. 12.00 z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli. Orszak poprzedzi Msza Święta, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Na to wspólne świętowanie organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi.
   Szczegółowe informacje o Orszaku znajdziemy na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej.

  4. Wypominki w piątek, 10 stycznia, o godz. 18.00 i o godz. 18.30 Msza św. za zmarłych z wypominek.

  5. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, ks. Jerzy zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Najpierw spotkamy się na Mszy Św. o godz. 18:30, a po niej spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa".

  6. Pod chórem można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich.

  7. Od wtorku, 7 stycznia, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”. „Kolęda” w naszej parafii rozłożona jest na dwa lata. W tym roku pragniemy odwiedzić rodziny w domach, w których nie byliśmy w ubiegłym roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów.
   Podobnie jak to było w ubiegłych latach, do współudziału w „Kolędzie” zaprosiliśmy Ojców Franciszkanów duszpasterzujących na terenie naszej parafii.
   Jeżeli będziecie Państwo mieli życzenie złożyć przy okazji „Kolędy” ofiarę na rzecz kościoła parafialnego, proszę przekazać ją odwiedzającemu księdzu.
   Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00. Program „Kolędy” będziemy podawać sukcesywnie co niedziela.

   W ciągu dwóch najbliższych tygodni w ramach wizyty duszpasterskiej pragniemy odwiedzić rodziny w następujących domach:

     • Wtorek 7.I. – ul. Zamenhofa 4 i 8
     • Środa 8.I. - ul. Andersa 13 oraz Nowolipki 2 i 2a
     • Czwartek 9.I. – ul. Andersa 15 oraz Anielewicza 3/5 i 4
     • Piątek 10.I. - ul. Anielewicza 2
     • Poniedziałek 13.I. – ul. Zamenhofa 10
     • Wtorek 14.I. – ul. Zamenhofa 12 i Nalewki 5
     • Środa 15.I. – ul. Nalewki 2; 6 i 8
     • Czwartek 16.I. – ul. Andersa 21; 21a i 21b
     • Piątek 17.I. – ul. Andresa 23 i 25

   Uwrażliwiamy wszystkich korzystających z duszpasterstwa w naszym kościele, że w czasie trwania wizyty duszpasterskiej, od poniedziałku do piątku, nie będzie spowiedzi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.
   Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać przed Mszą św. od 18.10.