Ogłoszenia 26 Stycznia 2020 r.

Trzecia Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj, 26 stycznia, XX Dzień Dialogu z Islamem w Kościele katolickim w Polsce, obchodzony pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa”. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby nie dochodziło na świecie do mordów i wojen na tle religijnym.

  1. Dzisiaj obchodzimy także 67 Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Wszystkich chorych na trąd polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  2. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 lutego, uczcimy Niepokalane serce Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie - Światłości Narodów. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Poświęcenie świec przed każdą Mszą św. Uwrażliwiamy wszystkich, że gromnic nie poświęca się poza Mszą św.

  4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie zakonów klauzurowych.

  5. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  7. W ramach wizyty duszpasterskiej w ciągu dwóch najbliższych tygodni pragniemy odwiedzić rodziny w następujących domach:

   • Poniedziałek 27.I. – ul. Andersa 6, 8 i 10
   • Wtorek 28.I. – ul. Andersa 12 oraz Wałowa 5 i 8
   • Środa 29.I. – ul. Andersa 14, 18, 20 i 22 oraz Wałowa 6
   • Czwartek 30.I. – ul. Świętojerska 24 oraz Wałowa 4
   • Piątek 31.I. – ul. Andersa 16 oraz Bonifraterska 13

    

   • Poniedziałek 3.II. – ul. Bonifraterska 3/11 i 15
   • Wtorek 4.II. – ul. Franciszkańska 18 oraz Wałowa 7

   Kolędę rozpoczynamy około godz. 17.00