Ogłoszenia 01 Marca 2020 r.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

 1. W Środę Popielcową zaczął się Wielki Post. Czas nawracania się i pokuty. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele:
  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu
  ♦ godz. 17.00 - dla dzieci
  ♦ godz. 18.00 - dla dorosłych.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. Służy temu także Liturgia Stacyjna. Przez kolejne 40 dni Wielkiego Postu, od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej włącznie, w wyznaczonych kościołach obu diecezji na terenie miasta Warszawy gromadzimy się, aby uczestniczyć indywidualnie i wspólnotowo w przygotowywanych na ten dzień specjalnych nabożeństwach. Każdego dnia w wyznaczonym kościele będzie obowiązywał ten sam program. Kościół otwarty będzie od 6.00 do 21.00. Przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi; do 15.00 potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Poza tym, o godz. 12.00 wspólna modlitwa Anioł Pański i Różaniec, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, o 19.00 Gorzkie Żale. Na zakończenie Msza Św. o godz. 20.00. W gablotach na zewnątrz kościoła wywieszony jest pełny wykaz Kościołów Stacyjnych wraz z ramowym programem liturgii obowiązującym w tych kościołach. Nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym 14 marca (sobota). Już dziś wszystkich zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w ten wymiar wielkopostnego nurtu modlitwy.

  2. We wtorek, 3 marca, rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji J.Em.Ks.Kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a w środę, 4 marca, dzień Jego Patrona, Św. Kazimierza. Dostojnego jubilata i solenizanta polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 6 marca, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci w połączeniu z Drogą Krzyżową o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 16.30.

  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 marca, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  5. 10 marca przypadnie 9 rocznica śmierci byłego wieloletniego proboszcza naszej parafii Ks. Wiesława Kwietnia. Msza św. za spokój Jego duszy w przyszłą niedzielę, 8 marca, o godz. 9.30. O godz. 12.00 modlitwa przy grobie Ks. Wiesława na Cmentarzu Powązkowskim. W samą rocznicę śmierci, 10 marca, Msza św. o godz. 18.30.Pamiętajmy o Nim także w naszych osobistych modlitwach.

  6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zapisywać się na karty wstępu do sektorów, na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce 7 czerwca br., na Placu Piłsudskiego. Zapisy potrwają do 22 marca.

  7. We wtorek, 3 marca, w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, ul. Dziekania 1 (obok Katedry), o godz. 17.30, będzie wykład na temat naszego kościoła. Bilety wstępu w cenie 15,00- zł do nabycia w kasie muzeum.

  8. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Jak co roku możemy sprawić, że 1% naszego podatku dochodowego trafi nie do wspólnego worka podatkowego a bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć swój 1% na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nich na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT. Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.

  9. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w świecie, a szczególnie na potrzeby misyjne.

  10. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.