Ogłoszenia 08 Marca 2020 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Czas przygotowania się do jak najgłębszego przeżycia Misterium naszego odkupienia, czyli męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu
  ♦ godz. 17.00 - dla dzieci
  ♦ godz. 18.00 - dla dorosłych.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. Druga Niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie jest dniem, w którym we wszystkich kościołach naszego kraju, zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100 krajach świata. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. To dzieło można wspierać także poprzez wysyłanie SMS-ów. Dokładne informacje na plakacie.

  2. We wtorek, 10 marca, dziewiąta rocznica śmierci byłego wieloletniego proboszcza naszej parafii Ks. Wiesława Kwietnia. Msza św. za spokój Jego duszy o godz. 18.30. Pamiętajmy o Nim także w naszych osobistych modlitwach.

  3. W najbliższą sobotę, 14 marca, nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym w ciągu Liturgii Stacyjnej przeżywanej w Warszawie przez kolejne 40 dni Wielkiego Postu, od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej włącznie. Program tego dnia przedstawia się następująco: kościół otwarty będzie od 6.00 do 21.00. Przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi. O godz. 7.00 Msza św., od 7.30 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 12.00 wspólna modlitwa Anioł Pański i Różaniec, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O godz. 18.30 Msza św. parafialna, o 19.00 Gorzkie Żale i na zakończenie o godz. 20.00 Msza św. stacyjna i Apel Jasnogórski. W gablotach kościelnych wywieszony jest pełny wykaz Kościołów Stacyjnych wraz z ramowym programem liturgii obowiązującym w tych kościołach. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w ten wymiar wielkopostnego nurtu modlitwy.

  4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców w przyszłą niedzielę, 15 marca, o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

  5. 10 marca przypadnie 9 rocznica śmierci byłego wieloletniego proboszcza naszej parafii Ks. Wiesława Kwietnia. Msza św. za spokój Jego duszy w przyszłą niedzielę, 8 marca, o godz. 9.30. O godz. 12.00 modlitwa przy grobie Ks. Wiesława na Cmentarzu Powązkowskim. W samą rocznicę śmierci, 10 marca, Msza św. o godz. 18.30.Pamiętajmy o Nim także w naszych osobistych modlitwach.

  6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zapisywać się na karty wstępu do sektorów, na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce 7 czerwca br., na Placu Piłsudskiego. Zapisy potrwają do 22 marca.

  7. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  8. W piątek, 13 marca, przypada siódma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. W związku z tym Ks. Kard. Kazimierz Nycz przysyła nam zaproszenie na obchody tej uroczystości:

   Zaproszenie na Święto Papieskie do Świątyni Opatrzności Bożej

      Kolejna, siódma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka jest okazją do modlitwy dziękczynnej za jego osobę. Dla Stolicy Apostolskiej jest to Święto Papieskie. Będziemy je obchodzić pod przewodnictwem Arcybiskupa Nuncjusza w czwartek, 12 marca 2020 roku o godz. 1730 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie.

      Tego dnia, w intencji Jego Świątobliwości papieża Franciszka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski, w czasie której będziemy także dziękować Ojcu Świętemu za kanonizację św. Jana Pawła II i beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeżywamy bowiem rok beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

      Drodzy Diecezjanie, zapraszam Was wszystkich do Świątyni Opatrzności Bożej. Zapraszam księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież; ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne. Spotkajmy się na Eucharystii w najbliższy czwartek o godz. 1730 w naszym Sanktuarium Opatrzności Bożej.

      Zachęcam także do modlitwy za papieża Franciszka i Kościół – w parafiach, wspólnotach i rodzinach. Wszystkim z serca błogosławię.

   † Kazimierz Kardynał Nycz
   Arcybiskup Metropolita Warszawski