Ogłoszenia 15 Marca 2020 r.

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:
  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00
  ♦ Do czasu zmiany decyzji nie będzie osobnej Drogi Krzyżowej dla dzieci.

  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. W związku z zaistniałą sytuacją nie będzie dziś o godz. 16.00 spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców.

  2. Z tych samych powodów w tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do częstszej modlitwy osobistej i ewentualnie do korzystania z rekolekcji w Internecie.

  3. OO. Redemptoryści z kościoła Św. Benona, ul. Piesza 1, odpowiadając na zarządzenie władz państwowych, że we Mszy św. może uczestniczyć co najwyżej 50 osób, wprowadzają u siebie dodatkowe Msze św. w godzinach nie kolidującymi z Mszami w innych kościołach. Pełny wykaz godzin Mszy św. jest na plakacie umieszczonym na drzwiach kościoła i w gablocie. Msze popołudniowe będą odprawiane pod warunkiem, że w kościele będą wierni.

  4. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp. (o ile będą możliwe do nabycia), można je przynieść do kościoła. Od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej włącznie przed ołtarzem MB Szkaplerznej zostanie wystawiony specjalny kosz, do którego będzie można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  5. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zapisywać się na karty wstępu do sektorów, na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce 7 czerwca br., na Placu Piłsudskiego. Zapisy potrwają do 22 marca.

  6. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Jak co roku możemy sprawić, że 1% naszego podatku dochodowego trafi nie do wspólnego worka podatkowego a bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć swój 1% na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nich na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT. Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.

  7. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.