Ogłoszenia 26 Kwietnia 2020 r.

Trzecia Niedziela Wielkanocy

 1. W środę, 29 kwietnia, będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy swoje życie złożyli w ofierze na ołtarzu Ojczyzny.

  1. W piątek rozpoczyna się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy, a w sposób szczególny prośmy o ustanie pandemii korona wirusa.

  2. W pierwszy piątek miesiąca, 1 maja, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  3. W tym roku, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będziemy przeżywali w sobotę, 2 maja. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30; 9.30 i 18.30. Weźmy udział w liturgii tej Uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi. W czasie nabożeństwa majowego o godz. 18.00 odnowienie aktu oddania się Najświętszej Maryi Pannie.

  4. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W imieniu społeczności seminaryjnej, już dzisiaj, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

  5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  6. Na stronie internetowej naszej parafii ks. Proboszcz zamieścił Apel do Parafian o wsparcie. Prosimy o zapoznanie się z tym tekstem.