Ogłoszenia 03 Maja 2020 r.

Czwarta Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Dlatego zachęcamy do modlitwy o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

  1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy, a w sposób szczególny prośmy o ustanie pandemii korona wirusa.

  2. Powracamy do spowiedzi w konfesjonale. W trosce o zdrowie i życie nas samych i innych stosujmy się do następujących zasad:

   • Podchodząc do konfesjonału nie zdejmujemy maseczki
   • Po spowiedzi nie całujemy stuły
   • Oczekując w kolejce zachowujemy odległość 2m między osobami
   • Po każdym penitencie folia ochronna będzie spryskiwana środkiem dezynfekującym
  3. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  4. Na stronie internetowej naszej parafii ks. Proboszcz zamieścił Apel do Parafian o wsparcie. Prosimy o zapoznanie się z tym tekstem.