Ogłoszenia 10 Maja 2020 r.

Piąta Niedziela Wielkanocy

  1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

    1. Chociaż wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej warto by rzetelnie zweryfikować, czy w mojej konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, by korzystać z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego. Aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy świętej i przyjęcia Komunii Świętej sakramentalnej. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem władz sanitarnych, od dnia 20 kwietnia br., w kościołach i kaplicach może przebywać jednocześnie jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele jest to 30 osób. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy wierni przebywający w kościele są zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Z tego obowiązku zwolnieni są duchowni sprawujący liturgię.

    2. W sobotę, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie o godz. 18.00 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Ponieważ w tej Mszy Świętej będą brały udział osoby z zaproszeniami, zachęcamy aby łączyć się duchowo poprzez transmisję w Internecie na kanale You Tube i na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Zachęcamy też, aby tego dnia modlić się usilnie o ustanie pandemii za wstawiennictwem Patrona Polski i metropolii warszawskiej.

    3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

    4. Na stronie internetowej naszej parafii ks. Proboszcz zamieścił Apel do Parafian o wsparcie. Prosimy o zapoznanie się z tym tekstem.