Ogłoszenia 17 Maja 2020 r.

Szósta Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. Od poniedziałku do środy w Kościele Polskim kwartalne Dni Modlitw poświęcone prośbie o dobre urodzaje. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

  2. Od piątku, 22 maja, rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe codziennie w czasie nabożeństwa majowego o godz. 18.00.

  3. W przyszłą niedzielę, 24 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  4. Zgodnie z zarządzeniem władz sanitarnych, od dzisiaj w kościołach i kaplicach może przebywać jednocześnie jedna osoba na 10 m2. W naszym kościele łącznie z kaplicami jest to 65 osób. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy wierni przebywający w kościele są zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Z tego obowiązku zwolnieni są duchowni sprawujący liturgię. Pamiętajmy też o obowiązku zachowania 2m odległości między poszczególnymi osobami.

  5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

  6. Na stronie internetowej naszej parafii ks. Proboszcz zamieścił Apel do Parafian o wsparcie. Prosimy o zapoznanie się z tym tekstem.