Ogłoszenia 24 Maja 2020 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Siódma Niedziela Wielkanocy

 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień miesiąca dedykowanego Matce Bożej. Ostatnie nabożeństwo majowe w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

  1. W przyszłą niedzielę, 31 maja, nasza Parafia będzie obchodziła potrójną Uroczystość. Zesłanie Ducha Świętego, Święto Nawiedzenia NMP, dzień patronalny naszej parafii czyli uroczystość odpustowa oraz o godz. 13.00 Mszę św. prymicyjną odprawi nowo wyświęcony kapłan, nasz parafianin, ks. Paweł Wojciechowski. Niestety, ze względu na obowiązujące limity, w tej Mszy św. będzie mogła uczestniczyć tylko rodzina ks. Pawła i najbliżsi przyjaciele. Ks. Pawła i Jego rozpoczynającą się posługę kapłańską polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  2. W czwartek, 28 maja br., 39. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski. W bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, a po niej prelekcja prof. Krzysztofa Koehlera pt. “Wizja obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski” i modlitwa o owoce beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. Transmisja na You Tube Archidiecezji Warszawskiej.

  3. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny w życiu liturgicznym Kościoła. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania i Komunii św. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

  4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  5. Na stronie internetowej naszej parafii ks. Proboszcz zamieścił Apel do Parafian o wsparcie. Prosimy o zapoznanie się z tym tekstem.