Ogłoszenia 07 Czerwca 2020 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 18.00.

    1. W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Jest to publiczne wyznanie wiary i hołd złożony Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W tym roku, ze względu na pandemię korona wirusa wszystkie duże zgromadzenia publiczne są zabronione. Nie będzie więc procesji ulicami miasta. Można natomiast urządzić skromną procesję w ramach kościoła. Tak będzie i u nas. Procesja przejdzie wokół kościoła. Ale ponieważ raczej nie będziemy w stanie zachować dwu metrowych odległości pomiędzy poszczególnymi osobami, wszystkich uczestników procesji będą obowiązywać maseczki. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, a w sposób szczególny, dzieci I-komunijne w ich uroczystych strojach. Dzieci, które chcą uczestniczyć w procesji zgłoszą się do s. Margarety o godz. 16.45. W tym roku nie będzie uroczystych obchodów Oktawy Bożego Ciała.

    2. W tym tygodniu, na Mszach św. o godz. 17.00, kolejne uroczystości I-Komunijne dla dzieci i ich rodzin, które zdecydowały się na przeżycie tej uroczystości w małych grupkach.

    3. Informujemy, że w piątek, 26 czerwca, będziemy gościć w naszym kościele Ks. Kard. Kazimierza Nycza, który w czasie Mszy św. o godz. 18.30 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz wprowadzi uroczyście do kaplicy Bożego Miłosierdzia relikwie świętych i błogosławionych związanych ściśle z rozszerzaniem kultu Bożego Miłosierdzia. Będą to relikwie św. Jana Pawła II, św. Katarzyny Sieneńskiej i bł. ks. Michała Sopoćko. W ramach duchowego przygotowania się do tego ważnego dla naszej parafii wydarzenia, w dniach od 17 do 25 czerwca, w ramach nabożeństwa czerwcowego będziemy odprawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia, a w niedzielę, 14 czerwca, ks. Jerzy będzie głosił kazania przybliżające nam te postaci i ich wkład w historię rozwoju kultu Bożego Miłosierdzia. Gorąco zachęcamy i zapraszamy do udziału.

    4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.