Ogłoszenia 14 Czerwca 2020 r.

Jedenasta Niedziela Zwykła

  1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 18.00. Do czwartku, 18 czerwca, przeżywamy oktawę Bożego Ciała. W tym roku bez procesji eucharystycznych. Na zakończenie oktawy, po nabożeństwie czerwcowym, obrzęd poświęcenia wianków.

    1. W najbliższy piątek, 19 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W czasie nabożeństwa czerwcowego akt wynagrodzenia Boskiemu Sercu Zbawiciela za wszystkie popełnione grzechy i zniewagi.

    2. W tym tygodniu, w sobotę 20 czerwca, na Mszy św. o godz. 17.00, kolejna uroczystość I-Komunijna dla dzieci i ich rodzin, które zdecydowały się na przeżycie tej uroczystości w małej grupie. Ponieważ w międzyczasie zostały zniesione limity ilościowe osób uczestniczących we Mszach świętych, w przyszłą niedzielę, 21 czerwca, odbędą się na Mszach świętych o godz. 9.30 i 13.00 uroczystości I-Komunijne dla dużych grup. Spowiedź dla dzieci ich rodzin w sobotę, 20 czerwca od 8.30 do 10.00.

    3. Jak już informowaliśmy w piątek, 26 czerwca, będziemy gościć w naszym kościele Ks. Kard. Kazimierza Nycza, który w czasie Mszy św. o godz. 18.30 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz wprowadzi uroczyście do kaplicy Bożego Miłosierdzia relikwie świętych i błogosławionych związanych ściśle z rozszerzaniem kultu Bożego Miłosierdzia. Będą to relikwie św. Jana Pawła II, św. Katarzyny Sieneńskiej i bł. ks. Michała Sopoćko. W ramach duchowego przygotowania się do tego ważnego dla naszej parafii wydarzenia, w dniach od 17 do 25 czerwca, w ramach nabożeństwa czerwcowego będziemy odprawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Gorąco zachęcamy i zapraszamy do udziału.

    4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.