Ogłoszenia 13 Września 2020 r.

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie X Tydzień Wychowania, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Budujmy więzi”. Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Podobnie jak roślina potrzebuje światła i ciepła dla swego rozwoju, tak człowiek miłości.” Budowanie dojrzałych, głębokich relacji opartych na miłości jest też warunkiem skuteczności procesu wychowania. Zachęcamy Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także wszystkich, dla których nieobojętna jest sprawa wychowania dzieci i młodzieży do refleksji nad fundamentalną rolą, jaką w naszym życiu pełnią relacje z Bogiem i bliźnimi. Nie żałujmy czasu na rozmowy z dziećmi, ich wychowanie, a także na modlitwę w ich intencji, gdyż to właśnie jest najważniejszą inwestycją nie tylko w ich rozwój, ale także w rozwój całego społeczeństwa.

  1. Jutro, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii Krzyża i konsekrację bazyliki, w której były przechowywane. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30.

  2. W czwartek, 17 września, 81 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

  3. W najbliższy czwartek o godz. 20.00 w naszym kościele wystąpi Polska Opera Królewska. Zaprezentuje Muzykę Sakralną Polskiego Baroku. Szczegóły na afiszu przy wejściu do kościoła. Serdecznie zapraszamy.

  4. Pierwsza powakacyjna zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w przyszłą niedzielę, 20 września, o godz. 10.30 w zakrystii. Zapraszamy także wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej, średniej, a także dorosłych mężczyzn, którzy pragną służyć Bogu przy ołtarzu.

  5. Młodzież ze szkół średnich, która w tym roku szkolnym, pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii. Pierwsze spotkanie w piątek, 25 września, o godz. 18:30. Omówione zostaną wszystkie sprawy organizacyjne.

  6. W naszej parafii zadeklarowała się grupa mężczyzn chętnych do modlitwy za swoje rodziny. Aby ta wspólnotowa modlitwa mogła ruszyć potrzeba jeszcze kilkunastu panów. Zaraz po Mszy św. ks. Łukasz będzie czekał tutaj – przed amboną – na chętnych do włączenia się w ten nurt modlitewny. Zobowiązanie jakie się podejmuje to 10-tka różańca dziennie, co zajmuje kilka minut. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę, bo parafrazując: „Kto się modli – (ten) nie błądzi!”, a w Polsce rocznie rozpada się 65tys. małżeństw - czyli potrzeba modlitwy.

  7. Jak już informowaliśmy - Pan Michał Markowski, nasz organista, pragnie przybliżyć Państwu muzykę organową i kameralną. W związku z tym w każdą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.30 zaprezentuje Państwu jeden utwór z literatury organowej i kameralnej. Koncert ten poprzedzi autorskim komentarzem. Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów i nie tylko melomanów.

  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.