Ogłoszenia 11 Pażdziernika 2020 r.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

 1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 18.00.

  1. Przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnych młodych pochodzących z ubogich rodzin. Ta inicjatywa, prowadzona od wielu lat przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia", to tzw. "Żywy pomnik" wdzięczności, dziś już świętemu, Janowi Pawłowi II za całe jego życie.

  2. W piątek, 16 października, 42 rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  3. Na życzenie dzieci, które w roku 2019 przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziców, w przyszłą niedzielę, 18 października, na Mszy św. o godz. 13.00 organizujemy Uroczystość Rocznicy I Komunii św. Spowiedź przed Rocznicą - w sobotę, 17 października, od 8.30 do 10.00. Dzieci, które chcą wziąć udział w tej Uroczystości prosimy o zgłoszenie tego do swoich katechetek.

  4. Jak już informowaliśmy, w najbliższą środę, 14 października, organizujemy parafialne wyjście do kina Wisła na film pt. "Zieja". Przedstawia on historię niezwykłego księdza, który wiele lat posługiwał w powojennej Warszawie. Film jest okazją do zapoznania się z ważnymi i dającymi wiele do myślenia treściami. Jest to film fabularny, nie reportaż historyczny. Dla uczestników naszego wyjścia jest specjalna promocja cenowa – bilet 16zł. Seans rozpoczyna się o godz.18.00, natomiast grupa parafialna spotyka się o 17.00 przed kościołem. Zapisy jeszcze dziś w zakrystii.

  5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na misje.

  6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.