Ogłoszenia 18 Pażdziernika 2020 r.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym Kościół powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. W tym roku pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na poczesnym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada na wezwanie Chrystusa do głoszenia Ewangelii całemu stworzeniu.

  1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele, codziennie o godz. 18.00. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku w nabożeństwach różańcowych i Mszach św. wieczornych będą uczestniczyć dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze SP nr 32.

  2. W poniedziałek, 19 października br. przypada 36 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana warszawskiej Solidarności. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Warszawskim Żoliborzu. Z powodu pandemii organizatorzy uroczystości zalecają w tym roku pozostanie w domach i śledzenie transmisji.

  3. W czwartek, 22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. To kolejna okazja dla nas do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  4. W przyszłą niedzielę, 25 października, na Mszach św. o godz. 9.30 i 12.00 w naszym kościele odbędzie się Uroczystość I Komunii św. dla dwóch ostatnich, małych grupek. Spowiedź przed I Komunią św. - w sobotę, 24 października, od 8.30 do 10.00.

  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  6. Pod chórem można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

  7. Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

        W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę.

        Oprócz tego przypominam, że w parafiach na terenie strefy czerwonej zachowujemy zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele (w naszym kościele to 80 osób), zaś w parafiach w strefie żółtej - 4 metry na jedną osobę. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

        Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

        Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

   kard. Kazimierz Nycz

   Arcybiskup Metropolita Warszawski

   Warszawa, 16 października 2020 r.