Ogłoszenia 08 Listopada 2020 r.

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obchodzony pod hasłem „Przywrócić nadzieję” i jest poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej, krajowi, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu. Wojna, zniszczenia, śmierć i prześladowania są codziennością tysięcy chrześcijan żyjących w tym kraju. Jednak misjonarze nie ustają w wysiłkach ewangelizacyjnych. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Konferencją Episkopatu Polski zachęcają do modlitewnego i materialnego wsparcia Republiki Środkowoafrykańskiej. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar na ten cel.

  1. W środę, 11 listopada, 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy jednak, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Dlatego zachęcamy do nieustannej modlitwy w intencji Ojczyzny.

  2. W piątek, 13 listopada, wypominki o godz. 18.00 i o godz. 18.30 Msza św. za zmarłych poleconych modlitwom wypominkowym.

  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 gościć będziemy Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolitę Warszawskiego, który rozpocznie wizytację kanoniczną naszej parafii.

  4. W związku ze wzrostem liczby zakażeń korona wirusem od wczoraj obowiązuje nowy limit ilości osób w kościele. 15 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele (w naszym kościele to 50 osób).

  5. W naszej parafii zaczynamy kiermasz książek. W kruchcie można wziąć książkę i wspomóc dobrowolną ofiarą akcję świątecznych paczek dla ubogich.

  6. Jest już grupa wolontariuszy do pomocy osobom starszym i chorym w czasie pandemii. W chwili obecnej staramy się dotrzeć do potrzebujących. Na końcu kościoła są ogłoszenia o wolontariacie - będziemy wdzięczni za ich zabranie i powieszenie w swojej okolicy. To ułatwi i przyspieszy kontakt z potrzebującymi.

  7. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.