Ogłoszenia 15 Listopada 2020 r.

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

  1. Trzy lata temu, Papież Franciszek, na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił, że w każdą XXXIII niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. W tym roku ten Dzień obchodzimy po raz czwarty pod hasłem: "Wyciągnij rękę do ubogiego". W swoim orędziu na IV Światowy Dzień Ubogich Ojciec Święty wyjaśnia, że jest to zaproszenie do odpowiedzialności będącej bezpośrednim zaangażowaniem tych, którzy czują, że dzielą ten sam los. To jest wezwanie do wzięcia na siebie ciężarów osób najsłabszych, jak przypomina św. Paweł: „Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! Pomyślmy, w jaki sposób możemy pomóc konkretnemu człowiekowi potrzebującemu.

    1. W przyszłą niedzielę, 22 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny.

    2. W naszej parafii trwa kiermasz książek. W kruchcie można wziąć książkę i wspomóc dobrowolną ofiarą akcję świątecznych paczek dla ubogich. Zachęcamy do dalszego korzystania z kiermaszu, a także - co jest miłym zaskoczeniem - do przynoszenia swoich książek na kiermasz. Prosimy jedynie, żeby były to wartościowe książki i w dobrym stanie.

    3. Jest nam bardzo miło ogłosić, że nasz parafialny wolontariat pomocy osobom starszym w pandemii po raz pierwszy w tym tygodniu realnie pomagał. Co więcej: będzie to regularna, cotygodniowa pomoc w przynoszeniu zakupów. Ponownie prosimy, by z końca kościoła brać ogłoszenia o wolontariacie i wieszać je - za zgodą odpowiednich osób – w swojej okolicy: klatkach, aptekach, sklepach. To pozwoli dotrzeć z pomocą do większej liczby osób.

    4. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.