Ogłoszenia 22 Listopada 2020 r.

Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiejszą Uroczystością kończymy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Czas przygotowania do jak najgłębszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Jedną z form przeżywania Adwentu będą RORATY, odprawiane w naszym kościele we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.30.

  1. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele będzie można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne oraz świece Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin i domów dziecka.

  2. W I Niedzielę Adwentu, 29 listopada, będziemy zbierać ofiary do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary na paczki będzie można także wpłacać na konto parafii, odliczając to, od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy będą wyłożone na stoliku pod chórem. W naszym parafialnym kiermaszu książek dla ubogich zebraliśmy przez dwa tygodnie 872 zł - to równowartość blisko 15 świątecznych paczek. Dziękujemy i nadal zachęcamy do udziału w kiermaszu. Można także przynosić swoje książki - prosimy jedynie, by były to wartościowe pozycje i w dobrym stanie.

  3. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Warszawskie Seminarium Duchowne.

  4. Osoby z naszego parafialnego wolontariatu pomocy osobom starszym w pandemii w tym tygodniu pomagały po raz drugi. Wydaje się natomiast, że ciągle zbyt mało osób starszych wie o tej pomocy, dlatego ponownie prosimy, by z końca kościoła brać ogłoszenia i wieszać je – za zgodą odpowiednich osób - w swojej okolicy: klatkach, aptekach, sklepach. W ten sposób dotrzemy z pomocą do większej liczby osób.

  5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.