Ogłoszenia 06 Grudnia 2020 r.

Druga Niedziela Adwentu

 1. Przypominamy, że RORATY w naszym kościele są odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.30.

  1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy o godz. 12-tej swoje spotkanie ma się Wspólnota św. Józefa (mężczyźni modlący się za swoje rodziny). Można przyjść i niezobowiązująco wziąć udział w spotkaniu.

  2. Z racji I niedzieli miesiąca dziś o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjno-różańcowe i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  3. Dziś, w II niedzielę Adwentu, obchodzimy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  4. We wtorek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. Na Mszy św. o 18.30 będzie okazja włączenia się w akcję duchowej adopcji dziecka poczętego. Modlitwa za dziecko zagrożone aborcją, to nasza odpowiedź na uliczne protesty. Zobowiązanie polega na dobrowolnym postanowieniu odmawiania przez 9 miesięcy jednej 10-tki różańca. Co ważne: przerwanie modlitwy nie powoduje, że trzeba zaczynać na nowo, ale jedynie wydłuża się czas modlitwy o dni przerwy. Aby zorganizować duchową adopcję będzie pomocna informacja o ilości osób, dlatego chętnych prosimy o wpisanie swojego imienia na końcu kościoła na listę pt. "Duchowa adopcja". Bezpośrednio po tej Mszy św. zapraszamy do wspólnego wykonania najpiękniejszego, starożytnego hymnu ku czci Bogurodzicy – AKATYSTU, którego treść koncentruje się wokół tematu obecności Maryi w tajemnicy Słowa Wcielonego i Jego Kościoła. W śpiewie pomoże nam Chór młodzieżowy Musicana.

  5. Wypominki w piątek, 11 grudnia, o godz. 18.00 i o 18.30 Msza św. za zmarłych z wypominek.

  6. Pod chórem można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne, ozdoby bożonarodzeniowe, książkę o Prymasie tysiąclecia przygotowującą na Jego beatyfikację oraz kalendarze, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin.

  7. Trwa zbiórka ofiar na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Ofiary prosimy wpłacać na konto parafii, odliczając to, od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Trwa również kiermasz książki religijnej, z którego dochód przeznaczony będzie na ten sam cel. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.