Ogłoszenia 13 Grudnia 2020 r.

Trzecia Niedziela Adwentu

 1. W trzecim tygodniu Adwentu, w ramach kwartalnych dni modlitw, Kościół zachęca do błagania o chrześcijańskie życie rodzin. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny, a zwłaszcza te, które przeżywają trudności.

  1. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.30.

  2. Pod chórem można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne, ozdoby bożonarodzeniowe, książkę o Prymasie tysiąclecia przygotowującą do Jego beatyfikacji oraz kalendarze, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin.

  3. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary na paczki można także wpłacać na konto parafii, odliczając to od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Trwa również kiermasz książki religijnej, z którego dochód przeznaczony będzie na ten sam cel. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim dobroczyńcom w imieniu tych najbardziej ubogich i oczekujących na wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  4. W przyszłą niedzielę, 20 grudnia, zorganizujemy kiermasz domowych ciast świątecznych. Będzie można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie ogrzewania kościoła.

  5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.