Ogłoszenia 20 Grudnia 2020 r.

Czwarta Niedziela Adwentu

  1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu. W czwartek, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby w tym dniu, zgodnie z tradycją wigilijną, powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 15.00 i 18.30. Ostatnie Roraty w naszym kościele o godz. 6.30.

    1. Obchody Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00. Niestety, ze względu na przepisy pandemiczne będzie mogło w niej uczestniczyć do 50 osób. Pozostałe Msze św. w dniu Bożego Narodzenia, przy tej samej ilości osób, w porządku niedzielnym. Nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

    2. W sobotę, 26 grudnia, Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym. Tradycyjnie ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na KUL.

    3. Pod chórem są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne, sianko, kartki świąteczne, ozdoby Bożonarodzeniowe. Zorganizowaliśmy też kiermasz domowych ciast świątecznych. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na dofinansowanie ogrzewania kościoła.

    4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Tygodnik „Niedziela” jest numerem podwójnym, dlatego też jego cena jest podwojona. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.