Ogłoszenia 27 Grudnia 2020 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  1. W czwartek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Ze względu na obostrzenia, jakie wprowadzono na ten dzień, Msza św. na zakończenie roku 2020 o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

    1. W piątek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu za publiczny udział w śpiewie hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że jest to święto obowiązujące, tzn., że w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św. Nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

    2. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

    3. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjno-różańcowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

    4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Tygodnik „Niedziela” jest numerem podwójnym, dlatego też jego cena jest podwojona. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.