Ogłoszenia 18 Kwietnia 2021 r.

Trzecia Niedziela Wielkanocy

 1. Dzielimy się z Państwem bardzo smutną wiadomością. W ubiegłą niedzielę w godzinach późnowieczornych zmarł Ks. dr Mirosław Nowak, przez wiele lat rezydujący w naszej parafii, moderator Wspólnoty Kościoła Domowego.
  Pierwsza Msza pogrzebowa będzie odprawiona w naszym kościele w środę, 21 kwietnia, o godz. 19.30. Po Mszy św. czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem ks. Mirka do godz. 23.00. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 35 osób w maseczkach, zachowując 1,5 metrowe odstępy.
  Druga Msza pogrzebowa będzie odprawiona w czwartek, 22 kwietnia, o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, do której może wejść około 300 osób.
  W tej Mszy św. będzie można także uczestniczyć poprzez Internet na stronie: Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie.
  Po Mszy przewiezienie ciała ks. Mirka na Cmentarz Powązkowski i około 12.30 złożenie w grobach kapłańskich. Wejście VI bramą od ul. Ostroroga. Zmarłego ks. Mirka polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  1. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W imieniu społeczności seminaryjnej, już dzisiaj, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

  2. W trosce o zdrowie i życie nas samych i innych przypominamy zasady obowiązujące przy spowiedzi:

   • Podchodząc do konfesjonału nie zdejmujemy maseczki
   • Po spowiedzi nie całujemy stuły
   • Oczekując w kolejce zachowujemy odległość 2m między osobami
   • Po każdym penitencie folia ochronna jest spryskiwana środkiem dezynfekującym
  3. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Pozostało jeszcze parę egzemplarzy specjalnego numeru Gościa Niedzielnego - „Gość Extra”, w całości poświęconego Św. Józefowi, w cenie 9.00- zł, wydanego z okazji Roku Św. Józefa. Warto nabyć.