Ogłoszenia 09 Maja 2021 r.

Szósta Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. Od poniedziałku do środy w Kościele Polskim kwartalne Dni Modlitw poświęcone prośbie o dobre urodzaje. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

  2. Od piątku, 14 maja, rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe codziennie w czasie nabożeństwa majowego o godz. 18.00.

  3. W przyszłą niedzielę, 16 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  4. Za tydzień po Mszy św. o godz.9.30 w naszym kościele odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni wielkanocnych. Chcemy radośnie wejść w ostatni tydzień Okresu Wielkanocnego. Zachęcamy do wspólnego śpiewania.

  5. Polecamy do obejrzenia film "Wyrok na niewinnych", który opowiada jak doszło do legalizacji aborcji w USA (od tego czasu dokonano ok.62 mln aborcji w Stanach Zjednoczonych). Film odsłania kulisy tego procesu i choć dotyczy wydarzeń sprzed 50 lat, to bardzo przypomina jesienne protesty w Polsce. Bohaterem jest doktor - zwolennik i wykonawca aborcji, który kilka la później stał się obrońcą życia i przyjął wiarę katolicką.
   Film - z racji pandemii - można obejrzeć tylko w domach poprzez internet. Cena biletów w zamówieniu indywidualnym wynosi 14,90, jednak przy zamówieniu 40 biletów jedynie 4,00 zł - i w tym celu przy wyjściu jest lista do zapisu dla chętnych.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.