Ogłoszenia 21 Maja 2017 r.

Szósta Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

  1. Od poniedziałku do środy w Kościele Polskim trwają kwartalne Dni Modlitw poświęcone prośbie o dobre urodzaje. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

  2. Od piątku, 26 maja, rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe codziennie w czasie nabożeństw majowych o godz. 18.00.

  3. W przyszłą niedzielę, 28 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszym kościele będziemy gościć Ks. Biskupa Piotra Jareckiego, który podczas Mszy św. o godz. 12.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

  4. W przyszłą niedzielę, na terenie przykościelnym, odbędzie się także tradycyjny piknik rodzinny, organizowany co roku z okazji odpustu w naszej parafii, który przypada w Święto Nawiedzenia NMP, 31 maja. Będzie wiele atrakcji: gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, aukcja albumów i prac malarskich, kiermasz książek, pamiątek związanych z Jubileuszem Parafii i stoisko z własnoręcznie robioną biżuterią, kwiaty do domu i ogrodu oraz coś ku pokrzepieniu – m.in. kawa, herbata, ciasto, bigos, smalec domowy, itp., a także przyrynkowa specjalność – chleb domowy. Serdecznie zapraszamy.

  5. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.