Ogłoszenia 28 Maja 2017 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Siódma Niedziela Wielkanocy

 1. Rozpoczął się ostatni tydzień miesiąca dedykowanego Matce Bożej. Ostatnie nabożeństwo majowe w środę o godz. 18.00. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Włączmy się we wspólne uwielbienie Bożego Serca przez codzienne odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. W czasie nabożeństw majowych, a potem czerwcowych, Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. W dniu dzisiejszym, 28 maja, przypada 36. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej zgromadzeni odmówią modlitwę o beatyfikację Księdza Prymasa. Do udziału we Mszy Świętej i wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

  2. W naszej parafii, w dniu dzisiejszym, ma miejsce tradycyjny piknik rodzinny, organizowany co roku z okazji odpustu, który przypada w Święto Nawiedzenia NMP, 31 maja. Jest wiele atrakcji: gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, aukcja albumów i prac malarskich, kiermasz książek, pamiątek związanych z Jubileuszem Parafii i stoisko z własnoręcznie robioną biżuterią, kwiaty do domu i ogrodu oraz coś ku pokrzepieniu – m.in. kawa, herbata, ciasto, bigos, smalec domowy, itp., a także przyrynkowa specjalność – chleb domowy. Wszystkie ofiary zebrane w czasie pikniku będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do godz. 14.30.

  3. W środę, 31 maja, liturgiczne Święto Nawiedzenia NMP i odpust w naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30.

  4. W czwartek, 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wśród prezentów i życzliwości okazywanej tego dnia dzieciom, nie zapomnijmy o gorącej modlitwie w ich intencji.

  5. W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św. Dla dzieci od 16.30.

  6. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 czerwca, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie okresu wielkanocnego. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Ten czas kończy się Uroczystością Zesłania Ducha Św. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

  8. W niedzielę, 4 czerwca br., przypada jubileuszowe X Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 10.45, przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego 15), zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do włączania się w procesję na poszczególnych jej odcinkach i udziału w całej Uroczystości. (Osobiste zaproszenie Ks. Kard. Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego).

  9. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  10. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.