Ogłoszenia 04 Czerwca 2017 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiejszą Uroczystością kończy się w Kościele Okres Wielkanocy. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku.

  1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 18.00.

  2. Dziś jubileuszowe X Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym. Zgodnie z prośbą Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego, w dniu dzisiejszym, przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  3. W drugi piątek miesiąca, 9 czerwca, nabożeństwo czerwcowe ofiarujemy za zmarłych poleconych modlitwie wypominkowej i o godz. 18.30 Msza św. za tych zmarłych.

  4. W przyszłą niedzielę 11 czerwca o godz. 12.45 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Czas na Rodzinę” wyruszy XII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich Parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. W trakcie Marszu odbędzie się kwesta na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach. Więcej informacji na plakacie i wyłożonych ulotkach.

  5. W niedzielę po Bożym Ciele, 18 czerwca, organizujemy pielgrzymkę Śladami Św. Brata Alberta Chmielowskiego do Krakowa. Wyjazd o godz. 6.00 spod kościoła Św. Trójcy przy ulicy Solec. W programie nawiedzenie Sanktuarium Św. Jana Pawła II i miejsc związanych z bratem Albertem. Szczegółowe informacje w gablocie i na ulotkach z tyłu kościoła.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.