Ogłoszenia 11 Czerwca 2017 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 18.00.

  1. Dzisiaj o godz. 12.45 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Czas na Rodzinę” wyruszy XII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich Parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. W trakcie Marszu odbędzie się kwesta na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach. Więcej informacji na plakacie i wyłożonych ulotkach.

  2. W czwartek, 15 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Jest to publiczne wyznanie wiary i hołd złożony Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Tegoroczna procesja przejdzie tzw. „Starą Trasą” czyli ulicami: Przyrynek, Rynek Nowego Miasta, Freta, Zakroczymska/ Franciszkańska, Kościelna.
   Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach: kościół SS. Sakramentek - Św. Kazimierza, kościół OO. Dominikanów – Św. Jacka, kościół OO. Franciszkanów – pw. Stygmatów Św. Franciszka i przy kościele Nawiedzenia NMP, gdzie nastąpi zakończenie procesji. .
   Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, a w sposób szczególny, jak co roku, dzieci komunijne i rocznicowe w ich uroczystych strojach.
   Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji, zapraszamy na próbę w środę, 14 czerwca, na godz 17.00 do salki katechetycznej.

  3. Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. w Katedrze Warszawskiej o godz. 10.00.

  4. Obchody Bożego Ciała trwają tradycyjnie przez całą oktawę – do czwartku 22 czerwca. Zapraszamy więc w tym czasie na procesje eucharystyczne w trakcie nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00.

  5. Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża zapraszają dziewczęta od 14 roku życia na wakacyjne spotkanie z Bogiem w formie rekolekcji dla dziewcząt, które odbędą się w Mogielnicy koło Grójca w dniach od 27.06- 30.06 2107 roku. Więcej szczegółów na plakacie i ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.