Ogłoszenia 18 Czerwca 2017 r.

Jedenasta Niedziela Zwykła

 1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jezusa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 18.00.

  1. Do czwartku, 22 czerwca, przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy w tym czasie na procesje eucharystyczne w trakcie nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00. W czwartek, po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu, obrzęd poświęcenia wianków.

  2. W najbliższy piątek, 23 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W czasie nabożeństwa czerwcowego akt wynagrodzenia Boskiemu Sercu Zbawiciela za wszystkie popełnione grzechy i zniewagi.

  3. Zbliża się koniec roku szkolnego 2016/2017. Msze święte dziękczynne za wszystkie otrzymane łaski i pomoc Ducha Św. w nauce: - dla szkół podstawowych w czwartek, 22 czerwca; klasy IV –VI godz. 8.30, klasy I – III godz. 10.00; - dla gimnazjum i szkół średnich - w piątek, 23 czerwca, godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i całe grono pedagogiczne.

  4. Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża zapraszają dziewczęta od 14 roku życia na wakacyjne spotkanie z Bogiem w formie rekolekcji dla dziewcząt, które odbędą się w Mogielnicy koło Grójca w dniach od 27.06- 30.06. 2107 roku. Więcej szczegółów na plakacie i ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.

  5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.