KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI MARZEC 2021 R.

W roku 2021 odbędzie się w naszej parafii tylko jedna tura kursu przedmałżeńskiego.

Będzie to kurs prowadzony metodą warsztatową, hybrydową (spotkania w kościele i wideokonferencje internetowe) wg Programu dla Narzeczonych „GAUDIUM et SPES. Radość i nadzieja”.

Rozpoczęcie kursu 13 marca 2021 r., zakończenie 17 kwietnia 2021 r.

Zapisy rozpoczną się 8 lutego 2021 r.

Mailowe zgłoszenia na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji umieściliśmy w zakładce : Liturgia i sakramenty / Narzeczeni kurs.

Spotkania w Poradni dla narzeczonych, jak i małżeństw, odbywają się po wcześniejszym, telefonicznym, ustaleniu terminu wizyty z doradcą Życia Rodzinnego.

PODZIĘKOWANIE KS. PROBOSZCZA

Kochani Parafianie i wszyscy korzystający z Duszpasterstwa w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie na Nowym Mieście.

Niestety, pandemia korona wirusa, która ogarnęła świat wciąż trwa i nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak długo jeszcze i z jakimi skutkami.

Mimo tej wielkiej niewiadomej zwracam się już dziś do Was wszystkich z wyrazami wdzięczności za dobroć Waszego serca i Waszą odpowiedzialność za życie Parafii.

W marcu br., kiedy dostęp do kościołów i życia liturgicznego został ograniczony do minimum, zwróciłem się do Was wszystkich z prośbą o pomoc w utrzymaniu Parafii, poprzez to, o ile to możliwe, aby składki, które złożylibyście Państwo na tacę przychodząc na Mszę św. wpłacali bezpośrednio na konto parafii.

Moja prośba nie pozostała bez odzewu. Dzięki Państwa ofiarom Parafia mogła normalnie egzystować. Nie musiałem zaciągać żadnych pożyczek i byłem w stanie opłacać na bieżąco wszystkie rachunki i zobowiązania. Pozostały pewne zobowiązania wobec Archidiecezji, ale przy ich przedłużonej spłacalności, w tym „normalniejszym” czasie zostaną uregulowane.

Moi Kochani!

Dziękuję Wam wszystkim za zrozumienie sytuacji, w której przyszło nam żyć, za dobroć Waszego serca i zaangażowanie w życie Parafii. Tylko dzięki Waszej ofiarności Parafia mogła przetrwać bez uszczerbku ten trudny czas.

Bóg zapłać za Waszą troskę o Parafię i nasz kościół.

Polecam Was wszystkich Tej, która patronuje naszej Parafii od przeszło 600 lat. Tak, jak nawiedziła św. Elżbietę, niech nawiedza teraz Wasze domy i rodziny. Otacza Was swoją matczyną opieką i wspiera Was we wszystkich trudnych momentach codziennego życia.

Wasz Ksiądz Proboszcz
Ks. Stefan Kotwiński

APEL KSIĘDZA PROBOSZCZA

Kochani Parafianie

     Jestem z Wami i wśród Was od przeszło 10 lat. W tym czasie nigdy nie zwracałem się do Was z prośbą o jakiekolwiek dodatkowe wsparcie finansowe na utrzymanie i prowadzenie parafii. Wasze ofiary składane na tacę, na miarę Waszych możliwości i dobroci serca, przy roztropnym gospodarowaniu, wystarczały na pokrycie kosztów bieżących rachunków i utrzymanie infrastruktury parafialnej w należytym porządku.

     Niestety, sytuacja zmieniła się diametralnie. Pandemia koronawirusa sprawiła, że kościoły wyludniły się totalnie, czemu się wcale nie dziwię i wiem, że w zaistniałej sytuacji tak musi być. Obecnie nie ma możliwości normalnego uczestniczenia we Mszy św. Nie ma więc też możliwości zbierania ofiar na tacę, z których utrzymuje się Parafia. Zaczyna brakować środków na pokrycie kosztów utrzymania parafii. Aż boję się powiedzieć, że jeżeli potrwa to dłużej, to parafii grozi bankructwo.

     Dlatego zwracam się do Was, kochani Parafianie, z prośbą o pomoc w utrzymaniu parafii. I nie chodzi mi o jakieś nadzwyczajne darowizny, ale o to, o ile to możliwe, aby składki, które złożylibyście Państwo na tacę przychodząc na Mszę św. wpłacali bezpośrednio na konto parafii. Obecnie nie widzę innej możliwości zdobycia funduszy na utrzymanie parafii.

Podaję Nr rachunku bankowego:

Parafia Rzymskokatolicka Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie
ul. Przyrynek 2
00-219 Warszawa
Bank Pekao SA
Nr r-ku: 27 1240 2887 1111 0010 7069 6045
w tytule: darowizna na cele kultu religijnego

     Przepraszam za ten mój apel, ale znalazłem się w sytuacji bez wyjścia i jednocześnie wierzę, że Państwu, tak samo jak mnie, zależy na normalnym funkcjonowaniu parafii.

     Zapewniam o mojej modlitwie w intencji wszystkich parafian i proszę wszystkich, aby ten trudny czas polecali Bożemu Miłosierdziu.

Wasz Ksiądz Proboszcz
Ks. Stefan Kotwiński