Informujemy, że w trzy pierwsze Niedziele Adwentu, tj. 3, 10 i 17 grudnia 2017 r., o godz. 20.00 wystąpi w naszym kościele Polska Opera Królewska z koncertem pieśni Sebastiana Klonowica z 1581r. pod tytułem: „Hebdomas – Pieśni o stworzeniu świata”.
Wystąpią soliści Polskiej Opery Królewskiej oraz muzycy grający na instrumentach renesansowych.
Koncerty będą biletowane.

Hebdomas renesansowego poety i kompozytora Sebastiana Klonowica to zbiór siedmiu polskich pieśni, których tekstom towarzyszył zapis nutowy.
Przeznaczone są na kolejne dni tygodnia, odpowiadające siedmiu dniom stworzenia świata. Do utworów tych kompozytor dołączył także dwa psalmy oraz Piosnkę uczynioną czasu powietrza, czyli czasu grozy.
Te unikalne polskie kompozycje wielogłosowe datowane są na schyłek XVI stulecia (w 1581 roku wydano je drukiem w Krakowie). Proste, melodyjne, głęboko poruszające utwory oddają Boską doskonałość w stwarzaniu świata, obrazując proces jego powstawania i porządkowania, by osiągnął w pełni swe bogactwo i harmonijne piękno.
Koncert Hebdomas, odbywający się w każdą niedzielę Adwentu (3, 10 i 17 grudnia), będzie pierwszym wydarzeniem z organizowanego przez Polską Operę Królewską cyklu Źródła. Solistom Opery towarzyszyć będzie zespół instrumentów dawnych pod dyrekcją wybitnego znawcy muzyki średniowiecznej i renesansowej, a zarazem muzyka i dyrygenta, Jacka Urbaniaka.