APEL KSIĘDZA PROBOSZCZA

Kochani Parafianie

     Jestem z Wami i wśród Was od przeszło 10 lat. W tym czasie nigdy nie zwracałem się do Was z prośbą o jakiekolwiek dodatkowe wsparcie finansowe na utrzymanie i prowadzenie parafii. Wasze ofiary składane na tacę, na miarę Waszych możliwości i dobroci serca, przy roztropnym gospodarowaniu, wystarczały na pokrycie kosztów bieżących rachunków i utrzymanie infrastruktury parafialnej w należytym porządku.

     Niestety, sytuacja zmieniła się diametralnie. Pandemia koronawirusa sprawiła, że kościoły wyludniły się totalnie, czemu się wcale nie dziwię i wiem, że w zaistniałej sytuacji tak musi być. Obecnie nie ma możliwości normalnego uczestniczenia we Mszy św. Nie ma więc też możliwości zbierania ofiar na tacę, z których utrzymuje się Parafia. Zaczyna brakować środków na pokrycie kosztów utrzymania parafii. Aż boję się powiedzieć, że jeżeli potrwa to dłużej, to parafii grozi bankructwo.

     Dlatego zwracam się do Was, kochani Parafianie, z prośbą o pomoc w utrzymaniu parafii. I nie chodzi mi o jakieś nadzwyczajne darowizny, ale o to, o ile to możliwe, aby składki, które złożylibyście Państwo na tacę przychodząc na Mszę św. wpłacali bezpośrednio na konto parafii. Obecnie nie widzę innej możliwości zdobycia funduszy na utrzymanie parafii.

Podaję Nr rachunku bankowego:

Parafia Rzymskokatolicka Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie
ul. Przyrynek 2
00-219 Warszawa
Bank Pekao SA
Nr r-ku: 27 1240 2887 1111 0010 7069 6045
w tytule: darowizna na cele kultu religijnego

     Przepraszam za ten mój apel, ale znalazłem się w sytuacji bez wyjścia i jednocześnie wierzę, że Państwu, tak samo jak mnie, zależy na normalnym funkcjonowaniu parafii.

     Zapewniam o mojej modlitwie w intencji wszystkich parafian i proszę wszystkich, aby ten trudny czas polecali Bożemu Miłosierdziu.

Wasz Ksiądz Proboszcz
Ks. Stefan Kotwiński