PODZIĘKOWANIE KS. PROBOSZCZA

Kochani Parafianie i wszyscy korzystający z Duszpasterstwa w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie na Nowym Mieście.

Niestety, pandemia korona wirusa, która ogarnęła świat wciąż trwa i nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak długo jeszcze i z jakimi skutkami.

Mimo tej wielkiej niewiadomej zwracam się już dziś do Was wszystkich z wyrazami wdzięczności za dobroć Waszego serca i Waszą odpowiedzialność za życie Parafii.

W marcu br., kiedy dostęp do kościołów i życia liturgicznego został ograniczony do minimum, zwróciłem się do Was wszystkich z prośbą o pomoc w utrzymaniu Parafii, poprzez to, o ile to możliwe, aby składki, które złożylibyście Państwo na tacę przychodząc na Mszę św. wpłacali bezpośrednio na konto parafii.

Moja prośba nie pozostała bez odzewu. Dzięki Państwa ofiarom Parafia mogła normalnie egzystować. Nie musiałem zaciągać żadnych pożyczek i byłem w stanie opłacać na bieżąco wszystkie rachunki i zobowiązania. Pozostały pewne zobowiązania wobec Archidiecezji, ale przy ich przedłużonej spłacalności, w tym „normalniejszym” czasie zostaną uregulowane.

Moi Kochani!

Dziękuję Wam wszystkim za zrozumienie sytuacji, w której przyszło nam żyć, za dobroć Waszego serca i zaangażowanie w życie Parafii. Tylko dzięki Waszej ofiarności Parafia mogła przetrwać bez uszczerbku ten trudny czas.

Bóg zapłać za Waszą troskę o Parafię i nasz kościół.

Polecam Was wszystkich Tej, która patronuje naszej Parafii od przeszło 600 lat. Tak, jak nawiedziła św. Elżbietę, niech nawiedza teraz Wasze domy i rodziny. Otacza Was swoją matczyną opieką i wspiera Was we wszystkich trudnych momentach codziennego życia.

Wasz Ksiądz Proboszcz
Ks. Stefan Kotwiński