Ogłoszenia 21 maja 2022 r.

Szósta Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ogłoszenia 15 maja 2022 r.

Piąta Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. W czasie nabożeństw słuchamy czytanek opartych na wypowiedziach Prymasa Tysiąclecia. Jest to jeden z elementów przygotowujących nas do uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ogłoszenia 08 maja 2022 r.

Czwarta Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Dlatego zachęcamy do modlitwy o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Ogłoszenia 01 maja 2022 r.

Trzecia Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś rozpoczyna się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy, a w sposób szczególny prośmy o ustanie wojny w Ukrainie i pandemii korona wirusa.

Ogłoszenia 24 kwietnia 2022 r.

Druga Niedziela Wielkanocy

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę, na wyraźne życzenie Chrystusa, święto Miłosierdzia Bożego, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej w czasie objawień: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699). Święto Miłosierdzia Bożego jest więc nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dniem łaski dla wszystkich ludzi, zwłaszcza grzeszników. W naszym kościele o godz. 15.00 „Godzina Miłosierdzia” i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

Ogłoszenia 17 kwietnia 2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie, ofiary zbierane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone będą na KUL.

Ogłoszenia 10 kwietnia 2022 r.

Niedziela Palmowa

 1. Wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Jego szczytem będzie święte Triduum Paschalne, czyli obchód najważniejszych wydarzeń zbawczych.

Ogłoszenia 03 kwietnia 2022 r.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:
  ♦ godz. 17.15 - dla dzieci,
  ♦ godz. 18.00 - dla dorosłych.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

Ogłoszenia 27 marca 2022 r.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży szkół średnich. Kolejne spotkania rekolekcyjne od poniedziałku 28.III. do środy 30.III. włącznie dla młodzieży szkół średnich o godz. 8.00, dla dorosłych o 9.30 i 18.30. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na to duchowe przygotowanie się na Święta Zmartwychwstania Chrystusa. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, ze względu na trwającą wciąż pandemię korona wirusa, będą przeżywać rekolekcje ON-LINE w czasie zajęć szkolnych.