Ogłoszenia 13 Czerwca 2021 r.

Jedenasta Niedziela Zwykła

 1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jezusa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 18.00.

Ogłoszenia 06 Czerwca 2021 r.

Dziesiąta Niedziela Zwykła

 1. Dziś XIV Święto Dziękczynienia, obchodzone pod hasłem: „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych”. Najważniejszymi punktami będą Msze święte dziękczynne i "wirtualna pielgrzymka" do przeżycia na stronie internetowej Świątyni Opatrzności Bożej. Zgodnie z prośbą Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego, w dniu dzisiejszym, przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ogłoszenia 30 Maja 2021 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Jutro, 31 maja, w naszej parafii Uroczystość Nawiedzenia NMP - dzień patronalny naszej parafii, uroczystość odpustowa. Niestety, ze względu na pandemię korona wirusa, nie możemy przeżywać jej tak uroczyście, jak to bywało w poprzednich latach. Ale możemy uzyskać odpust zupełny, związany z tą Uroczystością, pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. Po Mszy o 18.30 Koncert Maryjny w wykonaniu naszej scholi.

Ogłoszenia 23 Maja 2021 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w życiu liturgicznym Kościoła. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania i Komunii św. Ostateczny termin to Niedziela Trójcy Świętej – w tym roku to dzień 30 maja. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

Ogłoszenia 16 Maja 2021 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Siódma Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ogłoszenia 09 Maja 2021 r.

Szósta Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ogłoszenia 02 Maja 2021 r.

Piąta Niedziela Wielkanocy

 1. Rozpoczął się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy, a w sposób szczególny prośmy o ustanie pandemii korona wirusa.

Ogłoszenia 25 Kwietnia 2021 r.

Czwarta Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Dlatego zachęcamy do modlitwy o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Ogłoszenia 18 Kwietnia 2021 r.

Trzecia Niedziela Wielkanocy

 1. Dzielimy się z Państwem bardzo smutną wiadomością. W ubiegłą niedzielę w godzinach późnowieczornych zmarł Ks. dr Mirosław Nowak, przez wiele lat rezydujący w naszej parafii, moderator Wspólnoty Kościoła Domowego.
  Pierwsza Msza pogrzebowa będzie odprawiona w naszym kościele w środę, 21 kwietnia, o godz. 19.30. Po Mszy św. czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem ks. Mirka do godz. 23.00. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 35 osób w maseczkach, zachowując 1,5 metrowe odstępy.
  Druga Msza pogrzebowa będzie odprawiona w czwartek, 22 kwietnia, o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, do której może wejść około 300 osób.
  W tej Mszy św. będzie można także uczestniczyć poprzez Internet na stronie: Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie.
  Po Mszy przewiezienie ciała ks. Mirka na Cmentarz Powązkowski i około 12.30 złożenie w grobach kapłańskich. Wejście VI bramą od ul. Ostroroga. Zmarłego ks. Mirka polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.