Ogłoszenia 19 Lipca 2020 r.

Szesnasta Niedziela Zwykła

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony w dniach 19-26 lipca 2020 r.; w tym roku pod hasłem: "Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa". Jego inicjatorem jest MIVA Polska. która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. W imieniu misjonarzy, jak w latach poprzednich, zwracamy się z serdeczną prośbą i zachęcamy do udziału w Akcji św. Krzysztof - podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transporu. Niech to będzie praktyczny i wymierny wyraz wdzieczności Bogu za bezpieczne podróże, a także oznaka naszej solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata. W przyszłą niedzielę, 26 lipca, na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa, będą zbierane do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Już dziś w imieniu Polskich misjonarzy za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

    1. W sobotę, 25 lipca, święto Św. Jakuba Ap., a także wspomnienie świętego Krzysztofa - patrona kierowców. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich prowadzących pojazdy mechaniczne; módlmy się o ich bezpieczeństwo i roztropne wykorzystywanie środków, którymi kierują. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniemw podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. kierujemy do wszystkich gorący apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, o bezpieczną, trzeźwą i roztropna jazdę.

    2. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy religijnej.

    3. Podziękowanie Księdza Proboszcza