Ogłoszenia 26 Lipca 2020 r.

Siedemnasta Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. W dzisiejszych czasach, kiedy tak drastycznie pomniejsza się rolę rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu Bogiem silnej polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.

  1. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią, w ramach Tygodnia św. Krzysztofa, przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

  2. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 sierpnia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  3. W sobotę, 1 sierpnia, 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach nie zapomnijmy o tych, którzy oddali swe życie za wolność naszej Ojczyzny. W naszym kościele, Msza św. za wszystkich poległych i pomordowanych w czasie Powstania Warszawskiego o godz. 18.30.

  4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00, o 18.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy w czasie wakacyjno-urlopowym do częstszego czytania prasy religijnej.

  6. Podziękowanie Księdza Proboszcza