Ogłoszenia 02 Sierpnia 2020 r.

Osiemnasta Niedziela Zwykła

 1. Dziś comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o godz. 18.00.

  1. W dniu dzisiejszym, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” po spełnieniu następujących warunków: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  2. W środę, 5 sierpnia, 156 rocznica powieszenia na stokach Cytadeli Warszawskiej Romualda Traugutta i członków władz Rządu Narodowego, przywódców Powstania Styczniowego. Przy Krzyżu Traugutta o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny. Po Mszy św. Apel Poległych. Serdecznie zapraszamy.

  3. W czwartek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa, ale jest ono również zaproszeniem każdego nas do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30.

  4. W pierwszy piątek miesiąca, 7 sierpnia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy św.

  5. Wszystkich naszych parafian i korzystających z duszpasterstwa w naszym kościele informujemy, że Ks. Jerzy Jastrzębski, decyzją Władzy Archidiecezjalnej z dniem 25 sierpnia br. zostaje zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i oddelegowany do pracy ogólno diecezjalnej. Dziękujemy Mu za Jego pracę, trud i wszelkie dobro, które wniósł w życie naszej wspólnoty. Jednocześnie życzymy, aby na nowym stanowisku swojej kapłańskiej posługi nieustannie odczuwał na sobie Boże błogosławieństwo, wsparcie Ducha Św. i opiekę Matki Najświętszej. Księże Jerzy serdeczne „Bóg zapłać” i „Szczęść Boże”.
   Jednocześnie Władza Archidiecezjalna nowym wikariuszem naszej parafii mianowała neoprezbitera Ks. Łukasza Gałązkę. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitości łask Bożych oraz asystencji Ducha Św. w posłudze tym, do których został posłany. Jednocześnie prosimy o życzliwe przyjęcie, aby pośród nas czuł się jak w rodzinie. Księże Łukaszu „Szczęść Boże”. Ks. Łukasz pojawi się w naszej parafii w połowie sierpnia.

  6. Pod chórem można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich.

  7. Podziękowanie Księdza Proboszcza