Ogłoszenia 09 Sierpnia 2020 r.

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

 1. Wypominki, w piątek 14 sierpnia, o godz. 18.00 i o 18.30 Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach.

  1. W sobotę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. W tym dniu przynosimy do kościoła bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które będą pobłogosławione podczas każdej Mszy Świętej. Dlaczego w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Na wzór Maryi starajmy się być ludźmi wniebowzięcia – czyli tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

  2. 15 sierpnia wraz ze świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

  3. Jak już informowaliśmy Władza Archidiecezjalna nowym wikariuszem naszej parafii mianowała neoprezbitera Ks. Łukasza Gałązkę. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitości łask Bożych oraz asystencji Ducha Św. w posłudze tym, do których został posłany. Jednocześnie prosimy o życzliwe przyjęcie, aby pośród nas czuł się jak w rodzinie. Księże Łukaszu „Szczęść Boże”.

  4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

  5. Podziękowanie Księdza Proboszcza