Ogłoszenia 17 Stycznia 2021 r.

Druga Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest XXIV Dzień Judaizmu pod hasłem: „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15). Na drzwiach kościoła wywieszony jest okolicznościowy plakat z programem tych obchodów.

  1. Od jutra, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). Uczyńmy, co tylko w naszej mocy, aby sprawę zjednoczenia wszystkich chrześcijan polecać Bogu w naszej modlitwie osobistej bądź wspólnotowej. W naszym kościele Msza św. o jedność chrześcijan w sobotę, 23 stycznia, o godz. 18.30. Na plakacie, na drzwiach kościoła, wywieszony jest program nabożeństw ekumenicznych w warszawskich kościołach różnych wyznań.

  2. W czwartek, 21 stycznia, Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia, – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

  3. W sobotę, 23 stycznia, ósma rocznica śmierci księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę szczególnie tego dnia w intencji zmarłego Księdza Prymasa.

  4. Archidiecezja Warszawska w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji i przewodniczącego Episkopatu Polski zdecydowała, że niedziela 24 stycznia br. będzie Dniem solidarności z Chorwacją i tego dnia w kościołach na terenie archidiecezji warszawskiej, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce 29.12.2020r. i spowodowało ogromne zniszczenia.

  5. Nasz organista - p. Michał i ks. Łukasz organizują wspólne śpiewanie kolęd w naszym kościele w ostatnią niedzielę stycznia, tj. 31 stycznia, po Mszy św. o godz.18.30. Ze względu na ograniczenia pandemiczne może być maksymalnie 50 osób, na końcu kościoła jest lista do zapisywania się – prosimy czynić to odpowiedzialnie. Jest to konieczne, abyśmy mieli kontrolę nad limitem osób. Serdecznie zapraszamy.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  7. Jeszcze raz informujemy, że w tym roku, ze względu na pandemię, nie będziemy mogli zwyczajowo odwiedzać duszpastersko rodzin naszej parafii z tzw. „Kolędą”. Żeby jednak zachować tradycję, pragniemy spotkać się duszpastersko przynajmniej z rodzinami dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii św. Spotkania będą się odbywały w kościele, w grupach klasowych, w czasie Mszy św. o godz. 18.30. W czasie Mszy św. katecheza dla dzieci przygotowująca do I Komunii św. i na zakończenie wspólna modlitwa i błogosławieństwo kolędowe. Po Mszy św. możliwość rozmowy poszczególnych rodzin z ks. proboszczem, o ile będzie taka potrzeba.
   Program tych spotkań przedstawia się następująco:

   Szkoła Podstawowa Nr 32

   • kl. III d – wtorek 19.01.
   • kl. III c – środa 20.01.
   • kl. III b – czwartek 21.01.
   • kl. III a – piątek 22.01.

   Szkoła Podstawowa Nr 158

   • kl. III a – poniedziałek 25.01.
   • kl. III b – środa 27.01.
   • kl. III c – czwartek 28.01.

   Szkoła Podstawowa Prywatna Nr 41 – wtorek 26.01.